6 سوال جذاب کننده زندگی

6 سوال نیرو بخش صبحگاهی و عصرگاهی که زندگی تان راجذاب میکند!!

یک مراسم موفقیت روزانه برای خود ایجاد کنید. هر روز صبح، دو یا سه پاسخ برای سؤالات نیرو بخش صبح گاهی و عصر گاهی بیابید و از حس مثبتی که در شما به وجود می آورند، و زندگی تان را جذاب میکند لذت ببرید. اگر در پاسخ به آنها دچار مشکل شدید، کلمه “می توانست را اضافه کنید. مثلا اگر نتوانستید به این سؤال در حال حاضر چه چیزی در زندگی مرا شاد می کند؟ پاسخ دهید، از خود بپرسید:
اگر می خواستم، چه چیزی در زندگی می توانست مرا شاد کند؟

 • 1- 6 سؤالات نیرو بخش صبحگاهی

1) اکنون از چه چیزی در زندگی ام احساس شادی می کنم؟ چه چیزی باعث خوشحالی من می شود؟ درباره آن چه حسی دارم؟
۲) از چه چیزی در زندگی هیجان زده هستم؟ چه چیزی در من هیجان ایجاد می کند؟ درباره آن چه حسی دارم؟
۳) اکنون چه چیزی در زندگی باعث افتخار من است؟ چه چیزی ما باعث افتخار من شود؟
4) از چه چیزی در زندگی شاکرم؟ از چه چیزی می توانم سپاسه
۵) اکنون از چه چیزی بیش از هر چیز دیگر در زندگی لذت می برم؟ چه چیزی به من لذت می دهد؟ در مورد آن چه احساسی دارم؟
۶) اکنون نسبت به چه چیزی تعهد دارم؟ چه چیزی مرا متعهد می کند؟
7) چه کسی را دوست دارم؟ چه کسی مرا دوست دارد؟
کار فوق العاده ای که می توانید در ادامه سؤالات نیرو بخش صبحگاهی انجام دهید، این است که با سه سؤال نیرو بخش عصرگاهی، فهرستی از اتفاقاتی که در طول روز برایتان رخ داده، تهیه کنید. حالا که تمام روز از خود سؤال پرسیده اید، چرا قبل از خواب سؤالاتی از خود نپرسید که حالت روانی خوبی در شما ایجاد کند؟

 • 2- 6 سؤالات نیرو بخش عصرگاهی:

1) امروز چه کار کرده ام؟ به چه طریقی در زندگی دیگران مؤثر بوده ام؟
۲) امروز چه چیزی یاد گرفته ام؟ چه تغییراتی کردم؟
۳) امروز چه راههایی در ارتقای زندگی من مؤثر بوده اند؟ چگونه می توانم از امروز به عنوان سرمایه ای برای فردا استفاده کنم؟
۴) در صورت دلخواه، می توانید سؤالات صبحگاهی را تکرار کنید.

تنها چیزی که سوالات شمارامحدودمی کند باورشما مورد مسائل امکان پذیر است. باور اساسی ای که سرنوشت مرا شکل داده این بود که اگر به سوال پرسیدن ادامه دهیم، بی شک به پاسخی دست خواهی یافت. درست مانند بازی های هیجان انگیز! هر پاسخی از قبل وجود دارد. کافی است سوال درست را بیایید
چه سوالاتی برای شما مفید خواهد بود اگر آنها را مرتب از خود بپرسید دو سوال مورد علاقه من که ساده ترین و نیرومند ترین سوالات برای مقابله با چالش ها نیز هستند، عبارتند از: چه چیز فوق العاده ای در این مسئله وجود دارد و من چطور می توانم از آن استفاده کنم؟
اولین سوال، باعث نابودی نیروهای منفی می شود و به من یادآوری می کند که می توان برای یک تجربه، معانی گوناگونی در نظر گفت.
سؤال دوم، تمرکز مرابر چطور یه چای چرا، بر راه حل ها و مزایای موجود، به جای سؤالات لاينحل معطوف می سازد کدام یک از این دو سول حالت روانی شما را تغییر می دهد و دسترسی به نیروهایی که در اختیار دارید را ممکن می سازد؟ این سؤالات را به سوالات نیرو بخش صبحگاهی اضافه کنید، به گونه ای که آنها هم به عنوان یک بخش اصلی در مراسم موفقیت روزانه تان قرار گیرند.

5-سؤال ساده ای را که می تواند تفاوتهای بزرگی ایجاد کند، لئو بوسکالیا در زمینه روابط انسانی نقش مهمی داشت، پیشنهاد کرد. وقتی لئو نوجوان بود پدرش هر شب از او می پرسید امروز چه چیزی یاد گرفتی؟ پسر هم می دانست که باید پاسخ خوبی برای این سؤال داشته باشد. به همین دلیل، اگر آن روز چیز جالبی در مدرسه نیاموخته بود، در کتابها آن را جستجو می کرد. اکنون که سالها از آن زمان می گذرد، لئو تا چیز جدید و ارزشمندی در طی روز یاد نگیرد، به رختخواب نمی رود. شما چه طور می توانید با گنجاندن این سؤال یا سؤالات مشابه در برنامه روزانه خود، در بهبود بیشتر کیفیت زندگی خود و فرزندان تان تأثیر بگذارید؟ از چه راههایی می توانید این فرآیند را نیز به نیازی اساسی در زندگی – مانند خوردن تبدیل کنید؟

6-یک جا باید از سؤال پرسیدن دست بکشید و عمل کردن را آغاز کنید. سؤالاتی مانند علت واقعی زندگی من چیست؟
به چه چیزی بیش از هر چیز تعهد دارم؟
من چرا در این دنیا هستم؟
نیروی بسیاری در خود دارند، اما اگر بخواهید پاسخ کاملی برای آنها بیابید، به جایی نمی رسید. پاسخی را که مابه طور غریزی یا ناخودآگاه برای هر سؤال می یابیم، غالبا همان پاسخی است که باید به آن اطمینان و عمل کنیم. پس برای کسب نتیجه، فقط تصمیم بگیرید که دست كم الآن چه چیز برایتان مهم تر است و با استفاده از قدرت شخصی خود، آن را دنبال کنید و کیفیت زندگی خود را متحول سازید.

به سادگی میتوانیم در یابیم هر آنچه ما را شاد یا غمگین میکند در طرز فکر ما نهفته است که با منظم کردن آن و از بین بردن بخش های زائد افکار خود که در حقیقت نگرش های منفی و زودگذر زندگی هستند میتوانیم ساختار مثبت اندیشی را درمغزمان راه اندازی کرده و همیشه از زندگیمان لذت ببریم مثبت اندیشی نیرویی تمام نشدنی در زندگیست که ما را در جاودانگی جوانی و سلامت روح و جسم همراهی میکند این تمرین و پروژه ارتباط بسیار نزدیکی با ثروتمند شدن ما دارد زیرا تمامی ثروتمندان مثبت اندیشی را اولین گام زندگی خود میدانند برای دریافت اطلاعات بیشتر از قوانین مدرن ثروتمندان به بخش ثروتمندان سایت قوانین عصر جدید سر بزنیم و با دیدن مدرنترین اصول و قوانین ثروتمندان و بکار بردن آنها ثروتمند شده و از زندگی لذت ببریم.

  Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
  error

  ما در شبکه های اجتماعی

  YouTube
  Instagram
  Aparat
  Telegram
  WhatsApp

  تریز تکنولوژی علم فعال کردنه قدرت بی نهایته مغز

  آدرس

  تهران، خیابان انقلاب ، دانشگاه تهران
  ساعت پاسخگویی:9 الی 17

  تلفن

  021-61119968 ---- 021-86094019

  دریافت فایل آموزش های رایگان